Instalacja Fotowoltaiczna dla Twojego domu

Dotacja na fotowoltaikę - Mój Prąd w 2022


2022-01-07

W 2022 roku ruszy czwarta edycja programu Mój Prąd. Dotacja będzie tej samej wielkości jak w roku 2021 czyli 3 tyś. zł i będzie można ją otrzymać na domową instalację fotowoltaiczną. Dotacja może być nawet większa, jeśli prosument zdecyduje się na inwestycję w dodatkowe urządzenia energetyczne, które zapewnią zwiększoną autokonsumpcję energii wytwarzanej z domowej instalacji fotowoltaicznej. W sumie na dotacje NFOŚiGW może przeznaczyć nawet około 1 mld zł, jednak ostateczna kwot zależy od środków pozyskanych z unijnego programu REACT-EU.

Uruchomienie naboru jest planowane na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2022 r.

Puki co na pierwszą część programu Mój Prąd na lata 2021-23 zostało zarezerwowane 534 mln zł, a z unijnego instrumentu REACT-EU pochodzi ponad 190 mln euro. Po odjęciu kwoty wykorzystanej w trzecim naborze w roku 2021, pozostały budżet zostanie wykorzystana na kolejne nabory – w tym na najbliższy zaplanowany na 2022 rok.

Należy dodać, że NFOŚiGW, oczekuje na przyznanie kolejnej transzy z REACT-EU w wysokości około 113 mln euro.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce utrzymać w czwartej edycji programu Mój Prąd wysokość dotacji na domową instalację fotowoltaiczną z roku 2021, czyli maksymalnie 3 tys. zł.

Nie są jeszcze znane wysokości dopłat, z których będą mogli skorzystać beneficjenci tegorocznej edycji Mojego Prądu, którzy będą chcieli pozyskać wsparcie na dodatkowe domowe urządzenia energetyczne czyli punkty ładowania, magazyny energii czy systemy zarządzania energią elektryczną w gospodarstwie domowym.

Wysokość tych dopłat powinniśmy poznać już niebawem.


 

Tu nas znajdziesz:

2019-2023 © Foto Volt Eko - Fotowoltaika Katowice. Fotowoltaika Tychy, Fotowoltaika Śląsk. Doradztwo, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach, Tychach, Chorzowie, Gliwicach i innych miejscowościach Górnego Śląska.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net