Instalacja Fotowoltaiczna dla Twojego domu

Fotowoltaika dla firm bardzo się opłaca


2022-04-13

Fotowoltaika dla firmy - jak szybko się zwraca i dlaczego to często jedyny ratunek dla firm?

Fotowoltaika to rozwiązanie pozwalające na pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca. Na polskich domach i budynkach firmowych coraz częściej dostrzec można panele fotowoltaiczne, które są niezwykle wydajne i trwałe. Montując je, można być pewnym, że posłużą przez lata, uniezależniając tych, którzy się na nie zdecydowani od rosnących cen energii elektrycznej.

Eksperci firmy Fotovolt zgodnie podkreślają, że przy aktualnych cenach prądu stopu zwrotu, na jaką można liczyć, decydując się na firmową instalację elektryczną, dochodzi obecnie do 20%. Na chwile obecną trudno wskazać inny rodzaj inwestycji, która gwarantowałaby zwrot kosztów w tak krótkim czasie.

Jak bardzo wzrosły ceny energii elektrycznej dla firm?

Mówiąc o fotowoltaice dla firm, warto zacząć od tego, że ceny energii elektrycznej w ostatnim czasie zanotowały rekordowe wzrosty. Przedsiębiorcy otrzymywali rachunki wyższe od 60, a nieraz nawet 300% niż dotychczas. Dla wielu firm taki wzrost kosztów oznacza poważne problemy, które nierzadko mogą zakończyć się likwidacją prowadzonej działalności. Tak duże zmiany wynikają z kilku czynników. Zalicza się do nich:

Naszym zdaniem na podkreślenie zasługuje fakt braku ochrony segmentu biznesowego przed nieustannie podnoszonymi cenami. Ekipa rządząca zadbała o klientów indywidualnych, ale kompletnie zapomniała o tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Opłata mocowa, która pojawiła się w ubiegłym roku sprawiła, że koszty energii wzrosły w niejednej firmie nawet o 20%, a nowy rok przyniósł jeszcze bardziej radykalne podwyżki.

Dlaczego warto szukać alternatywnych źródeł energii?

Eksperci z Fotovolt jasno wskazują, że zarówno średnio, jak i długoterminowa perspektywa nie prezentuje się najlepiej. Ceny energii elektrycznej nadal będą dalej rosły. W związku z tym pojawia się konieczność szukania alternatywnych rozwiązań, dzięki którym możliwe stanie się uzyskanie względnej niezależności. Jednocześnie zwracają oni uwagę na to, że zapotrzebowanie na energię będzie cały czas rosło. Wykorzystywać będziemy bowiem coraz więcej urządzeń elektrycznych. Przyczynia się do tego postępująca automatyzacja, co spotęgowała również pandemia COVID – 19. Właściciele firm mają więc doskonały czynnik motywujący ich do tego, aby zdecydować się na fotowoltaikę. Własna elektrownia fotowoltaiczna to według naszych ekspertów najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy uchronić się przed nieustannym zwiększaniem kosztów.

Jak szybko zwróci się inwestycja w fotowoltaikę?

Według ekspertów z Fotovolt: „Inwestowanie w fotowoltaikę naprawdę się opłaca. Decydując się na taki krok, można liczyć na stopę zwrotu dochodzącą nawet do 20% rocznie. Okazuje się w efekcie, że jest to bardzo dobra lokata kapitału. Takie oprocentowania nie zapewni nam żaden bank. Wydając pieniądze na montaż paneli, unikamy spadku ich wartości na skutek szalejącej inflacji, a jednocześnie nie padamy ofiarą kolejnych podwyżek cen energii elektrycznej.”


Tu nas znajdziesz:

2019-2023 © Foto Volt Eko - Fotowoltaika Katowice. Fotowoltaika Tychy, Fotowoltaika Śląsk. Doradztwo, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach, Tychach, Chorzowie, Gliwicach i innych miejscowościach Górnego Śląska.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net