Instalacja Fotowoltaiczna dla Twojego domu

Prosument lokatorski, fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni


2023-02-01

Od 1 lutego 2023 r. następują zmiany w fotowoltaice. Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło wysokość dopłat do paneli fotowoltaicznych, które powstaną na budynkach wielorodzinnych a są zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe oraz spółdzielnie. Mają one objąć do 50% wartości instalacji. Do tej pory główny nacisk dotyczył fotowoltaiki dla prosumentów indywidualnych, od lutego 2023 znaczne możliwości pojawią się dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mogą składać wnioski o granty na OZE do Banku Gospodarstwa Krajowego gdzie z początkiem lutego zostały udostępnione niezbędne dokumenty do ubiegania się o wsparcie . Informacje na stronie BGK.

Wysokość dofinansowania na fotowoltaikę dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych aż do 50%

Możliwe wsparcie to 50% kosztów przedsięwzięcia netto (czyli bez podatku VAT). Aby otrzymać grant, nie trzeba spełnić dodatkowych warunków dotyczących np. maksymalnej wartości inwestycji. Do kosztów przedsięwzięcia wlicza się też koszt infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania instalacji OZE.

Do czego dopłata na fotowoltaikę lokatorską?

Grant na OZE w ramach tego programu pokryje montaż lub budowę nowej instalacji odnawialnego źródła energii. Dofinansowanie można także, przeznaczyć na modernizację instalacji odnawialnego źródła energii, w wyniku której zainstalowana moc instalacji wzrośnie o co najmniej 25%. Grant obejmie również instalacje wspomagające np. magazyny energii czy pompy ciepła.

Jeśli jesteś zarządcą wspólnoty mieszkaniowej bądź spółdzielni mieszkaniowej, to zapraszamy do kontaktu. Firma Foto Volt Eko S.A. ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i montażu instalacji fotowoltaicznych, także dla budynków użyteczności publicznej. Zapraszamy do współpracy.

Tu nas znajdziesz:

2019-2023 © Foto Volt Eko - Fotowoltaika Katowice. Fotowoltaika Tychy, Fotowoltaika Śląsk. Doradztwo, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach, Tychach, Chorzowie, Gliwicach i innych miejscowościach Górnego Śląska.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net