Instalacja Fotowoltaiczna dla Twojego domu

Ile będą wynosić ceny prądu w 2023 roku


2022-05-18

Według prezesa URE "Mamy do czynienia z bezprecedensową sytuacją".

Dopytywany przez dziennikarzy Prezes URE, ile może wynieść podwyżka cen prądu, stwierdził, że "przy uwzględnieniu cen energii elektrycznej, która została sprzedana do początku kwietnia 2022 r., taryfa za samą sprzedaż energii elektrycznej (bez kosztów dystrybucji) może wzrosnąć o 50 proc.".

Podobną informację przekazali analitycy Banku Pekao którzy informowali, że "ceny energii elektrycznej w kontraktach giełdowych osiągnęły prawie 1000 zł/MWh (w kolejnych dniu ten poziom przekroczyły - red.), a średni poziom od początku roku to 701 zł/MWh".

"Jeśliby taki poziom utrzymał się w kolejnej części roku, ceny energii elektrycznej w taryfie G w 2023 powinny wzrosnąć o ok 70 proc." - dodano.

Zastanawiasz się czy warto zainwestować we własną instalację Fotowoltaiczną w firmie lub prywatnie? Wydaje nam się, że te te informacje potwierdzają, że czas się przygotować się na ciężkie czasy instalując własną elektrownię fotowoltaiczną.

Dla zainteresowanych ciekawy artykuł: https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/ceny-pradu-2023-prezes-ure-o-podwyzkach-5712427

 

Tu nas znajdziesz:

2019-2023 © Foto Volt Eko - Fotowoltaika Katowice. Fotowoltaika Tychy, Fotowoltaika Śląsk. Doradztwo, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach, Tychach, Chorzowie, Gliwicach i innych miejscowościach Górnego Śląska.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net