Instalacja Fotowoltaiczna dla Twojego domu

Zwrot inwestycji w fotowoltaikę już w 5 lat!


2021-04-15

Ciągle zmieniające się warunki na rynku energii a przede wszystkim wzrost kosztów prądu powoduje, że inwestycja w fotowoltaikę staje się coraz bardziej opłacalna.

Ekspert rynku OZE, Jakub Jadziewicz z firmy Alians OZE uważa, że realny jest obecnie zwrot z inwestycji już w okresie około 5 lat.

Pan Jakub Jadziewicz podkreśla, że w bieżący rok rozpoczęliśmy od znacznych podwyżek energii elektrycznej. Ma to związek zarówno z opłatą mocową jak i podwyżkami kosztów dystrybucji czy energii czynnej.

Tegoroczne podwyżki energii uderzają zwłaszcza w firmy, stając się coraz większym kosztem w ich funkcjonowaniu.

Według eksperta Alians OZE, realny wzrost całego kosztu energii elektrycznej sięga od 17 do 20 proc zarówno dla firmy jak i dla klienta indywidualnego.

Jednym ze sposobów zniwelowania rosnących kosztów energii jest inwestycja we własną instalację fotowoltaiczną. Ekspert Alians OZE szacuje, że dzięki typowej instalacji 5 kW gospodarstwo domowe zaoszczędzi około 3 tys. zł rocznie na zużyciu energii oraz do 8 tys. zł jednorazowo na uldze termomodernizacyjnej ( zależy od progu podatkowego). Przy instalacji o mocy 10 kWp użytkownicy mogą oszczędzić około 6 tys. zł rocznie na zużyciu i do 14 tys. zł jednorazowo dzięki uldze.

Warto zastanowić się nad inwestycją w fotowoltaikę. Dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej będzie można zapanować nad wzrostem kosztów w firmie czy domu.

Tu nas znajdziesz:

2019-2023 © Foto Volt Eko - Fotowoltaika Katowice. Fotowoltaika Tychy, Fotowoltaika Śląsk. Doradztwo, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach, Tychach, Chorzowie, Gliwicach i innych miejscowościach Górnego Śląska.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net