Instalacja Fotowoltaiczna dla Twojego domu

Mój Prąd 4,0 już 15 kwietnia 2022


2022-03-30

15 kwietnia 2022 rusza nabór wniosków do programu Mój Prąd 4.0. Będzie można otrzymać dotację na montaż domowych instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii i ciepła. Dotacja ma dotyczyć, także systemów zarządzania energią w budynkach. Przy wykorzystaniu wszystkich możliwości będzie można pozyskać 22 tys. złotych dofinansowania. 

W Moim Prądzie 4,0 od 15.12.2022 osoby które zdecydują się wyłącznie na fotowoltaikę będą mogły dostać dotację do 6 tys. zł (dotacja zwiększona z 4 do 6 tysięcy od 15.12.2022),  7 tys. zł (w przypadku przedsięwzięć z dodatkowymi elementami),  oraz 15 tyś. zł. do magazynów energii.

W edycji 4,0 programu będzie można uzyskać dotację na systemy do zarządzania konsumpcją energii cieplnej i elektrycznej. Dotacja na ten cel wyniesie max 3 tys. zł,  będzie dostępna tylko jeśli beneficjent programu dokona zakupu magazynu ciepła lub chłodu.

Nie będzie jednak dopłat do domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych, które wcześniej zapowiadali urzędnicy NFOŚiGW.

Udział dotacji w kosztach kwalifikowanych związanych z zakupem i instalacją urządzeń objętych programem Mój Prąd 4,0 nie będzie mógł przekroczyć 50 proc.

Szczegółowe dokumenty programu Mój Prąd 4,0 mają zostać udostępniona od 1 kwietnia 2022 na stronie internetowej mojprad.gov.pl oraz na stronach NFOŚiGW.

Niestety Net-billing ma być warunkiem dotacji

Z dotacji Mój Prądu 4,0 będą mogli skorzystać prosumenci rozliczający się w ramach wprowadzanego z dniem 1 kwietnia systemu rozliczeń w formie net-billingu.

Osoby, które zainstalowały fotowoltaikę wcześniej i rozliczają się w ramach systemu opustów aby skorzystać z Mojego Prądu 4,0 będą musiały dokonać zmiany sposobu rozliczeń i przejścia z opustów na net-billing, co dopuszcza ustawa o odnawialnych źródłach energii.

NFOŚiGW chce  zachęcić prosumentów, którzy rozpoczęli działalność w systemie opustów a skorzystali wcześniej z dofinansowania, do przejścia na net-billing proponując uzyskanie dodatkowych 2 tyś. zł dotacji.

Tu nas znajdziesz:

2019-2023 © Foto Volt Eko - Fotowoltaika Katowice. Fotowoltaika Tychy, Fotowoltaika Śląsk. Doradztwo, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych w Katowicach, Tychach, Chorzowie, Gliwicach i innych miejscowościach Górnego Śląska.
Projekt i wdrożenie: fdgstudio.net